придбання нерухомості

Ризики, пов'язані з покупкою нерухомості та як їм запобігти!

Фізичний стан нерухомості:

У випадку будинків для проживання основним є стан статики нерухомості. Це, наприклад, тріщини на стінах та вологість. Крім того, важливо визначити функціональність всіх інженерних мереж. Також потрібно з'ясувати, як і в якій якості проводилися попередні реконструкції. Кожен недолік потрібно розглядати розумно і вміти оцінити його серйозність, щоб хороша нерухомість не втекла через легко вирішувану дрібницю.

У випадку земельних ділянок необхідно перевірити ґрунт, підземні води, а також доступність інженерних мереж.

У випадку квартир важливо звернути увагу на якість ізоляції, особливо в перших поверхах та підвір'ях. Також важливо дізнатися, які реконструкції вже були проведені та які ще заплановані. Не забудьте запитати про резервний фонд ремонту, чи планується його збільшення та скільки вже на ньому накопичено. Витрати на тепло можна визначити за енергетичним паспортом. Якщо паспорт недоступний, попросіть пред'явити рахунки за споживання енергії принаймні за три роки назад.

Правовий стан нерухомості:

Важливо визначити, чи нерухомість не обтяжена обтяженням, яке залишиться на нерухомості після покупки. Це може бути, наприклад, право до використання для певної особи, або у випадку земель та будинків, може бути право проїзду.

Часто нерухомості обтяжуються заставним правом. Це означає, що нерухомість є гарантією для боргу. Це не перешкоджає, якщо борг буде погашений продажем нерухомості. Тут важливо перевірити формулювання купівельної угоди.

Іншими правовими недоліками може бути переважне право на користування третьої особи, судова виконавча справа, в процесі, або акт введення в експлуатацію нерухомості для іншої цілі, ніж є її фактичне використання.

Ціна

Одна з речей, на яку варто звернути увагу - ціна. Визначення ринкової вартості нерухомості потребує певного рівня знань, а також доступу до цінових карт. Цінові карти - це набір продажів нерухомості у певному місці і призначені для реального порівняння ринкової вартості. До цінових карт мають доступ лише сертифіковані ріелтори, тому найкраще звернутися за допомогою до когось, хто вас попросить про допомогу, перш ніж купити переплачену нерухомість. Покупка переплаченої нерухомості несе інші ризики, пов'язані з отриманням іпотеки, оскільки банк може відмовити у наданні іпотеки за переплачену нерухомість. Якщо ви купуєте нерухомість на аукціоні, будьте дуже обережні, як проходить аукціон і які у нього правила. Завжди краще звернутися за консультацією до фахівця.

Договори

При покупці нерухомості зазвичай укладають три договори. Перший з них - це договір резервації. Він служить як зобов'язання для продавця, що нерухомість буде продана, і для покупця - що він купить її до певного терміну. Якщо ви фінансуєте покупку нерухомості за допомогою іпотеки, настоюйте на терміні договору резервації принаймні два місяці. Після підписання договору резервації ви вносите резервний внесок, як завдаток на купівельну ціну. Такий договір дає покупцеві час для оформлення фінансування та перевірки проекту купівельного договору. Продавцю договір і внесок дають гарантію того, що ви купите нерухомість, оскільки після підписання такого договору він не повинен більше пропонувати нерухомість. При укладанні цього договору важливо обережно ставитися до санкцій, які мають бути розумними для обох сторін, і ви, як покупець, не повинні бути у невигідному положенні.

Наступні два договори - це купівельний договір і договір про зберігання грошей. Купівельний договір містить конкретну специфікацію нерухомості та всього приналежного до неї. Також в ньому вказані конкретні умови продажу, включаючи маршрут грошей та дату передачі нерухомості. Завжди краще звернутися за консультацією до фахівця щодо купівельного договору.

Договір про зберігання грошей забезпечує інтереси обох сторін. Це утримання грошей у адвоката, який є нейтральним учасником угоди. Після підписання купівельного договору та надсилання грошей адвокатові, купівельний договір реєструється в Кадастрі Нерухомостей. Кадастр чекає двадцять один день на можливі зауваження від будь-якої сторони, після чого здійснює перепис власницького права на покупця. Потім адвокат надсилає гроші продавцеві. У деяких випадках можна обійтися без адвокатського утримання. Проте ми настійно рекомендуємо вам підконсультуватися з фахівцем з цього питання.

Якщо ви плануєте купити нерухомість, не соромтеся звертатися до нас. Ми перевіримо нерухомість як з фізичного, так і з юридичного боку, щоб ви знали, що саме купуєте. Ми оцінимо ринкову вартість, щоб ви не купили переплачену нерухомість. Ми перевіримо договори, щоб покупка пройшла без проблем.

Заповніть контактну форму та купуйте без турбот!

Не знаєте, як знайти нерухомість? Подивіться на нашу статтю "Як знайти відповідну нерухомість".

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.